ALS_logo

Úspěšné prezentace studentských projektů stipendijního programu ALS Czech Republic

Úspěšné prezentace studentských projektů stipendijního programu ALS Czech Republic

19. června 2026 se v Uhelně na VŠCHT Praha uskutečnil seminář věnovaný prezentaci studentských projektů podpořených v rámci 3. ročníku stipendijního programu ALS Czech Republic. Program je zaměřen na podporu talentovaných studentek a studentů a na propojování akademického prostředí s praxí, zejména v oblasti aplikovaného výzkumu.

Své projekty představili stipendistky a stipendisté z Fakulty technologie ochrany prostředí a Fakulty potravinářské a biochemické technologie. Témata prezentací reflektovala aktuální výzvy v oblasti ochrany životního prostředí, vodního hospodářství, potravinářství a biotechnologií.

Fakulta technologie ochrany prostředí:
Ren Starých – Biologická degradace specifických polutantů v odpadních vodách (3. ročník bakalářského studijního programu Voda a prostředí)
Johana Kotková – Mechanismy odstraňování látek PFAS na městské ČOV a v prostředí (1. ročník magisterského studijního programu Technologie vody)
Adam Loos – Studium pokročilých oxidačních procesů pro odstranění farmak z vodného prostředí (2. ročník doktorského studijního programu Chemie a technologie ochrany prostředí)

Fakulta potravinářské a biochemické technologie:
Matěj Pitrák – Vývoj metody pro stanovení perfluoralkylových sloučenin s ultrakrátkým řetězcem ve vodě (3. ročník bakalářského studijního programu Analýza potravin a přírodních produktů)
Kristýna Šálková – Vliv rostlinných extraktů na fytopatogenní mikromycety Alternaria alternata a Botrytis cinerea (2. ročník magisterského studijního programu Biotechnologie a bioinženýrství)
Barbora Strasserová – Vývoj rychlé screeningové metody pro hodnocení bezpečnosti, kvality a bioaktivity potravin (1. ročník doktorského studijního programu Potraviny a přírodní produkty)

Všem stipendistkám a stipendistům děkujeme za kvalitní prezentace, odbornou diskusi a aktivní přístup k řešeným tématům.
Velké poděkování patří také společnosti ALS Czech Republic za podporu mladých talentů a za propojování akademického prostředí s aplikační sférou.

Gratulujeme všem podpořeným studentkám a studentům a přejeme jim mnoho úspěchů v další odborné práci!

 ◳ Fotka_ALS (jpg) → (originál)